» Stowarzyszenie Odnowa Wsi Pogórze 
- ZREALIZOWANE PROJEKTY
» Ochotnicza Straż Pożarna w Pogórzu 
- Wóz Strażacki
- PROJEKT POLSKO-CZESKI
» LUKS Polonia Pogórze 
» DFK Mniejszość Niemiecka 
» Koło Gospodyń Wiejskich 
» Kościół pw. św. Edyty Stein 

 
Aktualności

LIPIEC - PAŹDZIERNIK 2019

Ochotnicza Straż Pożarna w Pogórzu, była organizatorem projektu "Polsko-czeskie działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa na pograniczu". 

Krótka relacja z przebiegu projektu - KLIKNIJ W LINK

 

 

Więcej o projekcie rónwnież na funpage'u Ochotnicza Straż Pożarna Pogórze

 

PAŹDZIERNIK 2018

Pomału dobiega końca projekt "Morwowa Wioska" w Pogórzu. Chętnych na sadzonki morwy białej, zapraszamy do zgłaszania się do pani Sołtys Gabrieli lub do pana Marka Kasicza (sklep).

Kliknij w zdjęcie poniżej, aby zobaczyć fotorelację z przebiegu projektu. Wkrótce ogłosimy szczegóły jego zakończenia.

 

 

WRZESIEŃ 2018

Podczas dożynek wojewódzkich w Paczkowie, które miały miejsce 2 września, odbył się finał konkursu "Piękna Wieś Opolska 2018" . W kategorii "Najlepszy projekt Odnowy Wsi", Pogórze zgłosiło swój zeszłoroczny projekt "Wieś ogródkami stoi" i wywalczyło III miejsce, otrzymując nagrodę w wysokości 6 tys złotych. Przedstawiciele naszej miejscowości na czele z Przewodniczącym Stowarzyszenia Odnowa Wsi Pogórze - Markiem Kasiczem, odebrało nagrodę z rąk Marszałka Wojewódzkiego. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu. 

 Więcej zdjęć na naszym profilu facebook:

" target="_blank">

SIERPIEŃ 2018

Jesteśmy właśnie w trakcie realizacji projektu "Morwowa Wioska", na który otrzymaliśmy grant z programu "Działaj Lokalnie". Zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej miejscowości, na udział w tym unikatowym projekcie.

 

 

LIPIEC 2018

W dniu 06 lipca 2018, Pogórze gościło komisję, w związku ze zgłoszeniem naszego projektu "Wieś ogródkami stoi" do konkursu "Piękna Wieś Opolska 2018 - Najlepszy projekt odnowy wsi". 

Fotoleracja na fb:

 

CZERWIEC 2018

Nasza miejscowość jako jedyna z gminy Biała, została zgłoszona do konkursu "Piękna wieś opolska 2018" w kategorii "Najlepszy projekt odnowy wsi". Zgłoszony został ubiegłoroczny projekt z programu Działaj Lokalnie - " Wieś ogródkami stoi" 

MAJ 2018

Pogórze otrzymało grant z "Działaj lokalnie" na projekt "Morwowa wioska":-)
Projekt jest unikatowy, jedyny w swoim rodzaju, i właśnie dlatego zdobył pierwsze miejsce. Pierwsze działania z nim związane zaczynamy już w lipcu.

 

GRUDZIEŃ 2017

Niezmiernie miło nam poinformować Państwa, że Pogórze otrzymało III miejsce w konkursie zorganizowanym przez Partnerstwo Borów Niemodlińskich - "Projekt 5-lecia Działaj Lokalnie" za "Wieś ogródkami stoi, Pogórze, gm. Biała (2017)
- za nietuzinkowy pomysł, działania łączące tożsamość wsi z przyrodą, doskonałą organizację i podział zadań w projekcie, świadome korzystanie z doświadczeń innych projektów, włączenie młodzieży, szerokie zaangażowanie całej społeczności wsi, świetnie prowadzoną dokumentację i poczucie wspólnoty."
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy oddali głosy na nasz projekt

 

 

Przepiśnik Pogórski również w wersji pdf  

 

 

LISTOPAD 2017

1.

09 listopada 2017 Stowarzyszenie Odnowa Wsi Pogórze, uroczyście zakończyła projekt "Wieś ogródkami stoi - przywracanie tradycji upraw przydomowych". Podczas uroczystości, zostali wyłonieni laureaci konkursów: "Lokalna doniczka" i "Widok z okna". Zwycięzcom gratulujemy. Do fotoleracji zapraszamy na naszą stronę na facebooku. Kliknij w zdjęcie poniżej:

 

2.

09 listopada 2017 odbyły się obchody św. Marcina zorganizowane przez Zarząd Mniejszości Niemieckiej w Pogórzu. Więcej informacji  - kliknij w zdjęcie

 3. 

26 października w Filharmonii Opolskiej odbyła się uroczysta gala z okazji 20-lecia Programu Odnowy Wsi w województwie opolskim. W gronie trzydziestu sześciu najaktywniejszych liderów programu Odnowy, znalazł się Marek Kasicz - przewodniczący Stowarzyszenia Odnowa Wsi Pogórze otrzymując z rąk Marszałka Województwa opolskiego Andrzeja Buły, medal okolicznościowy. Serdecznie Markowi gratulujemy

 

 

PAŹDZIERNIK 2017

1. 17 października w Pogórzu, odbyły się kolejne warszaty z cyklu "Zagospodarowanie terenów publicznych". 

 

WRZESIEŃ 2017

1. W dniu 26 września w sali Centrum Integracji i Rekreacji w Pogórzu, odbyły się warsztaty: "Zgospodarowanie terenów publicznych". Kliknij w zdjęcie

 

 

SIERPIEŃ 2017

2. Podczas dożynek gminnych w Rostkowicach, które odbyły się 27 sierpnia, nasza wieś zajęła II miejsce w konkursie na najpiękniejszą koronę żniwną. 

 

 

 

3. W dniu 21 sierpnia, odbyły się warsztaty dotyczące projektu "Wieś ogródkami stoi - przywracanie tradycji upraw przydomowych w Pogórzu" z programu "Działaj Lokalnie 2017". Link do zdjęć - kliknij w zdjęcie:

 

4. Do obejrzenia galerii zdjęć z dożynek, zapraszamy na nasz profil na facebbok'u. Link do glerii: kliknij w zdjęcie

  

CZERWIEC 2017

Nasza wieś otrzymała grant na projekt "Wieś ogródkami stoi - przywracanie tradycji upraw przydomowych w Pogórzu" z programu "Działaj Lokalnie 2017". Za nami pierwsze zebranie członków Stowarzyszenia Odnowa Wsi Pogórze oraz mieszkańców naszej miejscowości w sprawie realizacji projektu. 

 

 

 WRZESIEŃ 2016

1. Niezmiernie miło nam poinformować, że nasza wieś zdobyła II miejsce w konkursie "Piękna Wieś Opolska 2016" Jest to jak dotąd nasz największy sukces, który został odniesioni dzięki nieocenionej pomocy mieszkańców naszej wsi. Dziękujemy!!!

 

  

 

 

 

 
 


 

  Pyszne pogorzańs..

 

Pyszne pogorzańskie przepisy i wspaniałe rysunki naszych dzieci - czyli Przepiśnik Pogórski dostępny już w wersji pdf.

..zobacz więcej   licznik odwiedzin - 30234284        Stowarzyszenie Odnowa Wsi Pogórze | mapa strony | © 2005-2010
Utworzono w systemie darmowe strony www EntroCMS